Sales & Business Development Expert

Wojciech Gierasimowicz

Doświadczony manager z 20 letnim doświadczeniem w sprzedaży, marketingu oraz zarządzaniu złożonymi strukturami biznesowymi w sektorze B2B. Jego domeną są planowanie strategiczne, rozwój biznesu i kreowanie dróg dotarcia do rynku, budowanie relacji z kluczowymi klientami oraz restrukturyzacja i optymalizacji kanałów sprzedaży wraz z procesami sprzedażowymi i marketingowymi w celu zwiększania efektywności działań handlowych i powiększania udziałów rynkowych.

Realizował projekty wewnętrzne i zewnętrzne pracując dla takich firm jak Canon, Toshiba czy Panasonic. Swoje doświadczenie menadżerskie zdobywał pełniąc funkcję Szefa Marketingu, Dyrektora Sprzedaży oraz Country Managera w technologicznych branżach B2B odpowiadając za rynek krajowy oraz regionalnie za rynki centralnej i wschodniej Europy.

Jako konsultant specjalizuje się w obszarze sprzedaży i rozwoju biznesu zwłaszcza w sektorze B2B i B2B2C. Skutecznie opracowuje strategie sprzedażowe i zarządza zmianą podczas ich wdrażania jak również z powodzeniem przeprowadza transformację struktur sprzedażowo-marketingowych. Oferuje elastyczną współpracę na zasadach projektowych lub w formie tymczasowego zarządzania danym obszarem biznesowym.

 

 

Ekspert w dziedzinach:

– Planowanie strategiczne

– Restrukturyzacja biznesu

– Rozwój biznesu, generowanie wzrostu wartości i zyskowności sprzedaży

– Zwiększenia wartości marki

– Zarządzanie strukturami sprzedaży wielokanałowej

– Marketing produktowy i zarządzanie portfolio produktów

– Budowanie i zarządzanie relacjami z klientami w sektorze B2B

– Optymalizacja procesów komercyjnych