Strategia sprzedaży

Strategia sprzedaży

Określamy najbardziej odpowiednie kanały sprzedaży dla produktów i usług naszego Klienta i opracowujemy procesy. Wspomagamy naszą wiedzą rozwijanie wszystkich kanałów sprzedaży, stosownych dla danego biznesu.

Jeśli Państwa produkty sprzedawały się świetnie, ale teraz ich sprzedaż spada – zanalizujemy, dlaczego tak się dzieje. Przeprowadzimy analizę konkurencji i podpowiemy, wskazując konkretne działania, jak sprawić, by sprzedaż znów wzrosła. Wskażemy najlepiej zdefiniowane grupy docelowe dla produktów lub usług Państwa firmy w celu osiągnięcia odpowiednich wyników sprzedaży.
Mają Państwo wiele celów i nie wiedzą, w jakiej kolejności je wdrażać? Nie mają czasu, aby wszystkiego dopilnować? Przygotujemy dla Państwa schemat działania i pomożemy wcielić go w życie, dopilnowując terminów poprawnej realizacji.

Jeśli nie mają Państwo czasu, aby wdrożyć opracowaną strategię (a wiadomo, że bez poprawnego wdrożenia nawet najlepsza strategia może nie przynieść oczekiwanych
rezultatów) – pomożemy ją wdrożyć, bądź zrobimy to całkowicie za Państwa.
Pomagając Klientom w kontrolowanym wzroście ich biznesów budujemy zupełnie nowe strategie od podstaw, jak i modyfikujemy te już funkcjonujące. Dostosowujemy je do potrzeb firmy, jej możliwości finansowych i oczekiwanego tempa rozwoju. Podkreślamy, które działania realizowane są dobrze i nie wymagają usprawnień, jednocześnie wskazując te, które takich ulepszeń potrzebują.

Aby opracowane działania były skuteczne, określamy też szerszy kontekst biznesowy, weryfikując współpracę działu sprzedaży i działów zależnych, takich jak:
–  dział obsługi klienta
–  dział obsługi klienta,
–  dział serwisu,
–  dział marketingu,
–  dział produkcji,
–  dział logistyki,
gdyż samo opracowanie strategii, nie wystarczy. Trzeba ją odpowiednio wdrożyć i spowodować, aby ludzie chcieli kontynuować pracę nad jej realizacją. A to możliwe jest tylko przy współpracy zespołów i pełnego ich zaangażowania.


Ekspertka:

Agata Kuszewska – Psycholog biznesu. Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu sprzedażą i obsługą klienta . Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Ekonomii Uniwersytetu w Lubljanie. Wiedzę z zakresu psychologii konsumentów popartą bogatym doświadczeniem biznesowym wykorzystuje prowadząc szkolenia dla działów sprzedaży i marketingu w branżach retail, FMCG, telecom, farma.