Aneta Grab

Aneta Grab

Uprawia “zawód drugiego planu” zarówno jako trener Racjonalnej Terapii Zachowań, coach czy doradca klienta. Działa dwutorowo z jednej strony wspierając ludzi w odkrywaniu ich umiejętności i predyspozycji zawodowych, z drugiej jest koordynatorem działań – wskazuje narzędzia niezbędne w procesie realizacji celów zawodowych. Pracuje głównie na zasobach osób dorosłych. Wspiera ich w tworzeniu wizji zawodowych, artystycznych, czy modowych. Pomaga jej w tym umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi a także zasad mentoringu. Wyznaje zasadę life long learning rozumianą jako całość aktywności poznawczych podejmowanych w trakcie życia z myślą o pogłębieniu wiedzy, umiejętności lub kwalifikacji (z przyczyn osobistych, społecznych lub zawodowych). Od 6 lat współpracuje z firmą PerformanSe, jednym z liderów na światowym rynku rozwiązań wspierających ocenę kompetencji behawioralnych, miękkich. Stosuje te narzędzia w praktyce. Koordynuje działania marketingowe. Pracuje na każdym etapie przygotowań, aż do wielkiego finału. Swoje kompetencje i umiejętność przekazywania wiedzy, wykorzystuje prowadząc cyklicznie szkolenia i konferencje dla biznesu. Fascynuje ją świat marketingu online. Zarządza fanpage polityków, firmy z branży usługowej (sprzedaż, barber shop). Stała również za kulisami kampanii marketingowych, na backstage min. sieci Salonów Edyta i BarberShopbyEdyta. 

Poszukując swojej drogi studiowała na czterech kierunkach. Interesowała ja psychologia, doradztwo, zarządzanie ludźmi, kształciła także warsztat dziennikarski jako dziennikarz Ogólnopolskiego Magazynu Studenckiego „DLACZEGO” oraz autorka Audycji Studenckich. Dziś pisze felietony o tematyce społecznej dla Nasz Tomaszów. 

Jak sama przyznaje, jest wielką fanką swojej pracy, jest całkowicie oddana swojej pasji. Dowodem na to jest nakład obowiązków. Prowadzi kilka projektów miękkich naraz. Robi coachingi indywidualne, wspiera kobiety i dzieci przemocowane w ramach pozazawodowej działalności.

Mówi o sobie, że jest kapitanem, który rozpoczyna i kończy rejs co potwierdzają skomplikowane konferencje, które organizowała lub współorganizowała min. „Pamięć europejska – emigracja, imigracja, integracja w Brukseli w siedzibie Komitetu Regionów czy Konferencje na rzecz edukacji permanentnej, oraz Otwartego Tygodnia Kariery.

Dzisiaj jako trener „E-Aktywni” szkoli w zakresie kompetencji cyfrowych: Rodzic w Internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w mediach społecznościowych, Tworzę własną firmę (blog), Rolnik w sieci, Kultura w sieci. 

EKSPERT W DZIEDZINACH:

Racjonalna Terapia Zachowań (RTZ)/terapia dla osób poszukujących rozwiązań na swoje problemy, terapia osób chorych, terapia dla osób przemocowanych (przemoc rozwodowa).


Trener kompetencji cyfrowych/komunikacja z wykorzystaniem technologii cyfrowych: social media, strona internetowa (blog), e-biznes. 


Coaching indywidualny i grupowy/wsparcie osób w poszukiwaniu pracy i utrzymaniu pracy z wykorzystaniem Narzędzia do Badania Kompetencji (NBK)/osoby bezrobotne lub poszukujące nowych dróg rozwoju.


Warsztaty aktywizacyjno – psychomotywacyjne/staniesz się marką by przyciągnąć marki (merytoryczne i praktyczne przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej)/dla kobiet wykluczonych społecznie.


Rekrutacja i selekcja pracowników/PerformanSe – narzędzie do oceny kompetencji behawioralnych – miękkich/dla pracodawców.


Kampania marketingowa/marketing polityczny, kampania reklamy zewnętrznej, reklama w Internecie, Social media, materiały wyborcze/dla kandydatów w wyborach samorządowych.


Konferansjer/Prowadzenie Konferencji/dla Organizatorów.


 

MOJE SZKOLENIA: